Dziewczyna na wysokich obcasach zawsze przyciąga spojrzenia. Bez względu na to, co mówią o zagrożeniach związanych z takimi butami, żadna prawdziwa kobieta nie zrezygnuje z przyjemności spacerowania w modnych szpilkach. Takie buty zmieniają chód i postawę, sprawiają, że plecy są bardziej proste, a nogi są długie i smukłe. Co, jednak jeśli nigdy nie chodziłaś na wysokich obcasach?

Wskazówki podstawowe

Buty na wysokich obcasach są słusznie uważane za najbardziej kobiece. W eleganckich butach każda kobieta czuje się jak królowa. Dzięki wysokim obcasom figura wygląda szczuplej. Para ulubionych butów może znacznie zwiększyć poczucie własnej wartości, sprawi, że spacer będzie pełen wdzięku. Jeśli jednak nie opanowałaś sztuki chodzenia na szpilkach, to chód może stać się bardzo komiczny. Nauka chodzenia pięknie i poprawnie nie jest trudna. Aby nauczyć się, jak prawidłowo i pięknie chodzić na szpilkach, konieczne jest wzmocnienie mięśni łydek. Dzięki tym mięśniom masa ciała jest utrzymywana podczas chodzenia. Wykonuj ćwiczenia mające na celu wzmocnienie tej grupy mięśni lub częściej organizuj spacery.

Podczas chodzenia nie należy przenosić ciężaru z pięty na palec u nogi. Zapomnij także o zgiętych kolanach: po pierwsze, z boku wygląda to śmiesznie, a po drugie, chodząc, zawsze powinieneś trzymać nogę prosto, aby uniknąć bólu pleców. Niektóre kobiety wkładają palce do wewnątrz podczas chodzenia dla większej stabilności. To błąd. Rozłóż stopy równomiernie, oczywiście w rozsądnej odległości. Nie parodiuj Charliego Chaplina. Podstawą łatwego i pełnego wdzięku chodu jest poprawna postawa. Trzymaj plecy i ramiona wyprostowane. Nie garb się, w przeciwnym razie nigdy nie osiągniesz ideału. Musisz rozpocząć krok od poruszania nogami, a nie ciałem, w przeciwnym razie chód będzie przerywany i niezręczny. Zwróć uwagę na szerokość kroku. Nie idź skokami, to nie wygląda wcale kobieco. Długość kroku powinna być nieco większa niż rozmiar gołej stopy.

kobieta uczy się chodzić w butach na wysokich obcasach

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Szczególna zręczność wymaga chodzenia po schodach na wysokich obcasach. W takim przypadku, podczas podnoszenia, opieraj się jednocześnie na całej stopie, podczas gdy schodząc, przeciwnie, tylko na palec. Skorzystaj z poręczy. W ten sposób możesz zabezpieczyć się przed przypadkowym upadkiem.
Główną rolę odgrywa właściwy wybór butów. Kup wygodne i wysokiej jakości buty, które pasują do twojego rozmiaru. Powinny pasować do nogi, nie pocierać ani nie ściskać palca lub pięty. Nie powinnaś nosić mniejszych butów, nawet jeśli naprawdę ci się podobają. Kupując buty, oceń swoją siłę, nie bierz butów z nadmiernie wysokimi obcasami. Zanim wyjdziesz na ulicę w nowej, spróbuj chodzić po domu przez 1-2 godziny, podczas których uświadomisz sobie, jak najwygodniej możesz ułożyć nogę. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz iść na spacer, nie odczujesz dyskomfortu.

Wysokie obcasy z pewnością odmienią sylwetkę. Staje się ona bardziej elegancka. Podnoszą się pośladki, a nogi stają się dłuższe i szczuplejsze. Jednak ciągłe noszenie obcasów może negatywnie wpływać na stan kręgosłupa i dolnej części pleców. Dlatego nie noś ich wszędzie i zawsze.