Miękka rozkładana sofa, jest bardzo popularna, ponieważ jest znacznie bardziej kompaktowa niż łóżko i może z powodzeniem zmieścić się w absolutnie każdym pomieszczeniu.

Sofa rozkładana – główne zalety

Uważa się, że sofa została wynaleziona w krajach Wschodu i przybyła do Europy. Oczywiście pierwsze sofy znacznie różniły się od współczesnych, ponieważ ich wygląd i funkcjonalność bardzo się zmieniły. na sofieJeśli chodzi o mechanizm składania, został on wynaleziony we Francji w XVII wieku. Od tego czasu mechanizm również się zmienił. Tylko zasady pracy pozostały niezmienione, ale meble rozkładają się teraz cicho, łatwo i niezawodnie.

Najważniejszą zaletę tych mebli można nazwać faktem, że można je zainstalować nawet w małym pokoju, w którym nie ma możliwości umieszczenia zwykłego łóżka. Ponadto zdecydowana większość modeli rozkładanych sof wyposażona jest w wysokiej jakości materac ortopedyczny, co z kolei gwarantuje komfortowy odpoczynek. Wybór modeli jest bardzo szeroki, można łatwo kupić podwójną rozkładaną sofę https://meble-bik.pl/pol_m_meble_sofy_Sofy-rozkladane-2-osobowe-647.html, która wygodnie pomieści dwie osoby, a za dnia zajmie minimum miejsca i nie zagraci wnętrza pokoju. Zaleta rozkładanej sofy jest to, że wszystkie modele mają prosty i wygodny mechanizm przekształcania. Większość tych elementów wyposażenia wnętrz ma różnorodne obicia i możesz wybrać ten, który z powodzeniem uzupełni twój pokój. Duże łóżka do salonu są dość drogie i nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Łóżko musi być wysokiej jakości i przyjazne dla środowiska. Sofa o powyższych cechach będzie znacznie tańsza niż łóżko. Co więcej, łóżko jest zwykle bardzo duże i nieporęczne, więc prawie niemożliwe będzie zmieszczenie go w małym salonie, a nawet jeśli to nam się uda, to z pewnością nie sprawi, że będzie on wyglądać korzystnie.

Sofa rozkładana – najpopularniejszy wybór

Narożna sofa rozkładana, to wygodne modele, które można umieścić nie tylko w rogu pokoju, ale także na środku. Takie rozkładane sofy można łatwo przekształcić w zwykłe łóżko, ale jednocześnie nadal będziesz mieć dodatkowe szuflady, które można wykorzystać do przechowywania bielizny lub czegoś innego. Narożna sofa rozkładana najczęściej ma kształt litery G lub P.

Innym typem sofy jest Eurobook z rozkładanym wnętrzem. Główną zaletą tego gatunku jest wygodny mechanizm transformacji. Ponieważ ta sofa ma płaską powierzchnię, bardzo wygodnie się na niej śpi. Najlepiej jest kupić tę rozkładaną sofę z materacem ortopedycznym, aby nie tylko uzupełnić wnętrze pokoju pięknymi meblami, ale także poprawić swoje zdrowie.

Klasyczna rozkładana sofa może być wykonana z szerokiej gamy materiałów, a liczba modeli jest tu po prostu ogromna. Zaletą jest prostota transformacji, gdzie, aby zmienić kanapę w łóżko, wystarczy rozwinąć jej dolną część. Wybierając rozkładaną sofę, pamiętaj o materiałach, z których jest wykonana. Staraj się dawać pierwszeństwo tym, którzy cechują się największą trwałością. Meble te można łączyć z innymi elementami twojego wnętrza, dzięki czemu są zarówno piękne, jak i wielofunkcyjne.