Oszczędności to coś, co na pewno każdy z nas powinien generować, szczególnie w takich czasach jak teraz. Jest to niesamowicie ważne tym bardziej, kiedy prowadzimy własny biznes. Młody przedsiębiorca nie ma od razu dużej ilości klientów i nie zarabia kokosów, w związku z tym musi posiadać odłożoną część gotówki na ewentualności oraz kryzysy w swojej firmie. Jedną z możliwości zaoszczędzenia pieniędzy jest zastosowanie alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, czyli mówiąc potocznie – zamienników do drukarek.

Istnieje bardzo dużo korzyści związanych z używaniem takich właśnie zamienników. To nie jest prawda, że są one mało wydajne w stosunku do tych oryginalnych części. Tak naprawdę zdarza się często nawet, że są one o wiele lepsze pod tym kątem, uzyskując dużo lepsze wyniki niż oryginalne materiały. Drukowanie na urządzeniach w oparciu o zamienne części niemalże nie różni się od drukowania na drukarkach z oryginałami. Druk posiada taki sam kolor, ostrość oraz jakość w obu wyżej wymienionych przypadkach – szczególnie, gdy używamy najlepszych możliwych jakościowo marek zamienników. Do takich marek możemy zaliczyć produkty np. znanej w całej Polsce i Europie – Activejet, czy też cieszącej się równie dużą popularnością marki TelForceOne. W dzisiejszych czasach nie opłaca się przepłacać, tym bardziej, że w niemalże każdym przedsiębiorstwie, gdzie bardzo dużo się drukuje zamienniki znajdą swoje uzasadnienie – nie tylko od strony ekonomicznej.

W Internecie (w sklepach internetowych jak Artjet.pl), jak i w punktach stacjonarnych mamy do wyboru bardzo dużo zamienników (i to nie tylko do drukarek, lecz także do prawie każdego urządzenia elektronicznego obecnego we współczesnej firmie) każdej marki oraz każdego producenta. Stali klienci mogą nawet liczyć na rabaty, czy to w postaci fizycznych upustów, czy też darmowych przesyłek, w przypadku zamówienia większych ilości zamienników.

nowocześne urządzenie drukujące w firmie

W dobie kryzysu jest naprawdę wiele możliwości oszczędzania w firmie, a dzięki drukarkom i zamiennikom oszczędzanie staje się najprostsze. Im więcej się drukuje, tym oczywiście analogicznie bardziej wzrastają oszczędności w naszym przedsiębiorstwie. Oszczędzanie tego typu można powiedzieć, że jest bezinwazyjne i generuje spore oszczędności. Kiedy firma jest w kryzysie właściciele mogą szukać różnego typu form oszczędzania, nawet poprzez zwalnianie pracowników, czy redukowanie jakości obsługi klienta. Nie jest to dobrym rozwiązaniem i zwykle stanowi początek końca danej firmy (choć nie każdej). Warto w pierwszej kolejności postawić na bezinwazyjne środki redukujące koszty.

Nie warto wierzyć w plotki które mówią, że wszelkie zamienniki szkodzą urządzeniom. Jest to totalna bzdura, którą najpewniej wymyślili producenci oryginalnych części do drukarek. Jeżeli producent zamienników do urządzeń firmowych oferuje nam kilkuletnią gwarancję, to w ogóle nie musimy się o nic martwić, ponieważ w razie ewentualnych usterek będziemy mogli liczyć na darmowy serwis albo ewentualną wymianę danego zamiennika (lub czasem całego urządzenia, na przykład całej drukarki). Nie wolno zapominać także o tym, że świetną metodą oszczędności jest także dwustronne drukowanie. Nie dość, że pozwoli nam to wygenerować nowe oszczędności, to jeszcze będziemy wspierać naturę i nie zmarnujemy papieru. Ponadto archiwizacja dokumentów będzie o wiele łatwiejsza i mniejsza objętościowo, co jest bez wątpienia kolejną korzyścią. Mało kto wie o tym, że puste tonery można sprzedać. Są producenci, którzy odkupują różne modele tuszy oraz wkładów do drukarek (głównie producenci refilowanych zamienników). Tym prostym sposobem można wygenerować dodatkowe przychody w firmie, nie będą to wielkie przychody, ale jak to mówią kropla do kropli…

W sieci znajdziemy także inne, zupełnie nowe oraz niespotykane na co dzień pomysły odnośnie oszczędzania w firmie. Warto jest się dokształcać w tym zakresie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy takie oszczędności nam jako młodym przedsiębiorcom się przydadzą.